Pindúr-Pandúr közlekedési verseny 2017

2017.05.28 18:34

„Pindúr-Pandúr közlekedési verseny 2017

2017. május 27-én vidám kis csapatunk korán reggel indult Budapestre a MINI-KRESZ „Pindúr-Pandúr Ki-Mit-Tud” országos vetélkedőjére. Lázas készülődés előzte meg ezt a napot. A megmérettetésre Tóth Pál rendőr őrnagy úr segítségével készültünk fel. A versenyre a gyerekek közlekedési ismereteit bővítettük a közlekedési jelzőtáblák, a közlekedési szabályok, s kerékpáros akadálypályán végrehajtott feladatok gyakoroltatásával.

A verseny ebben az évben is két helyszínen zajlott. Az első helyszínen elméleti felkészültségüket bizonyíthatták tanulóink, míg a második helyszínen ügyességükre volt szükségük. A kijelölt pályán kerékpárral a legjobb tudásuk szerint, minél kevesebb hibával és nagyon gyorsan kellett végigmenniük.

Ügyesek voltatok gyerekek!

A csapat tagjai:

1. osztály: Csonka Mira, László Mira, Maczkó Eszter,

2. osztály: Jenei Henrietta, Kozma Viktória, Magyari Petra, Vakály Mira,

A csapat remekül szerepelt, de a jövőben arra kell majd törekednünk, hogy a gyakorlati feladatok végrehajtásánál precízebbek legyenek. Csüggedni nincs okunk, hiszen minden gyerek emléklapot kapott, s az iskola értékes ajándékcsomagot.

Bízunk benne, hogy jövőre a kerékpárt is elhozzuk.