Fenntarthatósági Témahét

Iskolánkban idén is megrendezésre került az országosan is ismert Fenntarthatósági Témahét, melynek keretében a gyerekek rengeteg érdekességet megtudhattak Földünkről és annak élővilágáról. Gábor István tanár úr izgalmas kísérletekkel mutatta be, hogy a környezeti szennyezések hogyan károsíthatják az élővilágot (pl.: savas esők hatása) A fenntarthatóság-téma keretében szó esett még az ENSZ által nemrégiben kitűzött célokról, melyekhez kapcsolódó plakátokat is készítettek csoportban a gyerekek. Megvitattuk közösen ezek jelentőségét is.

Tamás Péterné

7-8. osztály

3-4. osztály

Fogyasztói tudatosságra nevelő címet kapott a
Palásti László Általános Iskola és Óvoda

A díjátadó ünnepségen a Kölcsey Televízió által Keszthelyi Nikoletta helyettes államtitkár asszonnyal készített riport az alábbi linken érhető el.

kolcseytv.hu/fogyaszto-tudatossagra-neveles/

Újabb Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei oktatási intézmény kapott Fogyasztói tudatosságra nevelő iskola címet, így már négy intézmény büszkélkedhet ezzel az elismeréssel a megyében.

A Nemzeti Fejlesztési Minisztériumtól azok az intézemények kaptak ilyen címet az elmúlt két évben, amelyek többek között a tudatos internethasználatot és a pénzügyi ismereteket is beillesztették az oktatásba. A szabolcs megyei Magy általános iskolája a harmincnyolcadik intézmény, amelyik fogyasztói tudatosságra nevel.

fogyasztovedelem.kormany.hu/node/31999

A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium beszámolója

A Szabolcs-Szatmár Bereg megyei Palásti László Általános Iskola és Óvoda 2018. február 22-én Fogyasztói tudatosságra nevelő iskola elismerő címben részesült. Az oklevelet Keszthelyi Nikoletta fogyasztóvédelemért felelős helyettes államtitkár adta át Pappné Turik Tímea intézményvezető asszony részére ünnepélyes keretek között.

Az átadón intézményvezető asszony bemutatta a Magy községi Palásti László Általános Iskola és Óvoda fogyasztói tudatosság növelése érdekében végzett munkáját, amely során kiemelten figyelnek a diákok tudatos pénzügyi szemléletének kialakítására, a fenntartható fogyasztásra, valamint az internetes vásárlással kapcsolatos lehetőségekre és veszélyekre. Keszthelyi Nikoletta helyettes államtitkár asszony beszédében elmondta, hogy a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium 2016-os tanévtől kezdve azokat az oktatási intézményeknek adja át a Fogyasztói tudatosságra nevelő iskola elismerő címet, akik valamilyen módon beillesztik a fogyasztóvédelmi ismeretek átadását, fogyasztói tudatosságra nevelést a tanórákba. A Palásti iskola országosan a 38. oktatási intézmény, aki elnyerte a Fogyasztói tudatosságra nevelő címet. Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében a 4. iskolaként kapta meg a díjat.

Az ünnepélyes átadón Kovács Sándor országgyűlési képviselő úr elismerően beszélt az iskola szemléletformáló és gyakorlatias nevelési munkájáról, valamint a helyi közösség tudatosságának fontosságáról.

Czirják István Magy község polgármestere felidézte az iskola történetének kihívásait, valamint gratulált az intézmény valamennyi pedagógusának és diákjainak az elért eredményhez.
Az átadó a Palásti László Általános Iskola és Óvoda tánccsoportjának műsorával zárult.

A Szabolcs Online is beszámolt sikerünkről

www.szon.hu/tudatos-fogyasztokat-nevelnek/3784284