Anyák napja 2017

2017.05.04 15:36

Anyák napja 2017

Vigyázz reám! Kicsi vagyok,

egy apró, kis virágszál...

Te kaptad a feladatot,

hogy mindig rám vigyázzál!

Ismét elérkezett a tavasz, az év legszebb hónapja, a Május.  Ilyenkor újul meg a természet, s mindenhol a világon a gyermekek egy valakit köszöntenek május első vasárnapján: az Édesanyákat. Teszik ezt azért, mert hiszen minden gyermek szívében különleges helyet foglal el az édesanya.

Gyakran hallhatjuk tőlük, hogy: „Kire ütött ez a gyerek?”

A kérdésre színjátszó csoportunk előadásából talán megtudhatták a választ.

Ezen a napon minden vers és dal az édesanyákat és a nagymamákat köszöntötte.

Az édesanyáktól sok mindent tanulhattunk:

• Megtanulhattuk, hogy a szeretet mindennél hatalmasabb, s hogy nemcsak a nagyok, de a kicsik is sokat számítanak a világ körforgásában.
  • Megtanultuk, hogy szép a világ, s benne szép az ember, hogy jó anyának lenni, de még jobb gyereknek.
  • Megtanultuk, hogy drága az élet, és drága az elfutó idő, mellyel okosan kell élni.

Az 1. - 2. osztályosok szívhez szóló versösszeállítással szereztek az ünnepelteknek nagyon szép pillanatokat.

Bicskei Anikó és Bicskei EdinaA múlnak a gyermekévekcímű dallal köszöntötte valamennyi Édesanyát és Nagymamát!

Anyák napja csak egyszer van egy évben, de ne feledjük: oly sokat köszönhetünk az édesanyánknak.

„Az vagy nekem, mi testnek a kenyér,
Mint eső és fény a lombnak, a zöldnek,
Mint májusi játszadozó szél,
Mely enyhet ad a tikkadozó földnek,
Te vagy nekem a lét és létezés,
Köszönet érte a Teremtő Bölcsnek.”

A Bölcs igazsága, hogy: „Az anyák gyerekeik kezét csak egy ideig fogják,

de a szívüket mindörökké.”

Az ünnepség zárásaként az énekkarosok előadták Koncz Zsuzsa gyönyörű dalát, melynek címe: Köszönöm.

Végül egy szál virággal köszöntötte minden gyermek az édesanyját és a nagymamáját.

„Sosem tudom meghálálni,

Azt a sok jót, amit értem tettél,

Azt a sok-sok szeretetet,

Gyöngédséget, amíg felneveltél.”